Yeni Ticaret kanununda kişisel web sitesi zorunlu değil. Ama mantıken sermaye şirketleri için faydalı olan bir şeyi şahıslar neden kullanmasın ki ? Zorunluluğun şeffaflık getireceği ortada.. Kişisel web sitesi bize hangi avantajları sağlar ;
     Kendinizle alakalı hangi bilgileri paylaşıp, neler yazacağınıza, hangi resim veya videoları ekleyeceğinize siz karar verirsiniz.
    İtibarınız artar.
    Alan adını (domaini) aldığınız andan itibaren değeriniz yükselir.
    Siteyi düzenleyip takip ettiğiniz sürece  arama motorlarında hızla yükselirsiniz.

 

Web Sitesi Alırken Neye Dikkat Etmeliyiz? Bunun cevaplarını bilir ve ona göre donanımlı olup uygularsak satışlarımız daha kaliteli olur ve artar.
** Profesyonel bir destek verilecek mi ?
** Tasarımcı doğru bir seçim mi?Yani örnek gösterebileceği, sattığı web siteleri var mı?
**Planlandırma ve Projelendirme ( planlama derken önce web sitesi ne için kimin için ve hangi amaçla kullanılacak bu belirlenir. Ardından rakipler nasıl bir web sitesi yapmış onlar inceleniz. Rakiplerinizden sizi farklı kılan özellikler var mı buna bakılır. Hangi Birgileri web sitesinden yansıtmalısınız bu yapılır. Ve en son bu bilgiler dahilinden bir şablon hazırlanıp müşteriye sunulur.)
Web sitesini tasarladıktan sonra işimiz bitti mi ? Hayır.. Sosyal ağlarda (en günceli facebook ve twitter) web sitesinin adresi yazılıp reklamı yapılır.