• Featured Snippets öne çıkan snippetler nedir ?

Featured snippets google'a soru sorduğunuzda sorunuzun cevabının bulunduğu metin ve içerikleri anında görebilmenizdir.
Öne çıkan snippet'ler google arama motoru kullanan kullanıcıların aradığı içerik ve sonuçlara doğru ve hızlı ulaşabilmesi için google tarafindan, özel bir yazılımla belirlenen içeriklerin açıklayıcı özet bölümlerinin en üst sırada gösterilmesidir. 

  • Featured Snippets nasıl çalışır?

Her dilde optimize edilebilen içerikler önceden sitenizi ziyaret eden google botlar tarafindan belirlenir. Açıklayıcı ve etkin bilgiler özenle seçilir, ardından bir kaç örnek snippet gösterisi ile kullanıcı deneyimleri denetlenir ve uygun görülen snippetler gösterime sunulur. Mutlaka bir sorunun yanıtı olarak indexlenmiş URL sayfalsından oluşması gerekir. 

  • Featured Snippets oluşturma/ekleme nasıl olur?

Kullanıcı ve webmaster'ların bu konuda hükmü yoktur. içeriklerin Featured Snippet olarak etiketlenmesi için gerekli tüm yetki yanlızca google özel botlarına verilmiştir. Eğer içerikeriniz için Featured Snippets oluşturmak ve bilgi verme amaçlı snippets olarak görünmesini isterseniz doğru ve açıklayıcı makale ve içerik kullanmaya özen göstermeniz gereklidir.

  • Featured Snippets Örnekleri

Öneçıkan snippet örneği olarak;
Soru: Telefon nedir.
Cevap: birbirinden uzak yerlerdeki kimselerin konuşmalarını sağlayan elektrik düzeneğinin tümü. vs.
Kullanıcıların başka ek bilgiye ihtiyaç duymamalarını sağlayan içerikler featured snippets örneği olarak nitelendirilebilir.

  • Featured Snippets Yapımı

Featured snippets yapmak için öncelikle doğru ve kullanıcı dostu bilgiler oluşturmak yeterli olucaktır. Ortalama 80 kelimelik bir açıklama snippets yapımı için yeterli düzeydedir. Kısa ve açıklayıcı bir içerik olması snippets'leriniz için harika birer kullanıcı deneyimi yaratır.