Web sitenizden kar elde etmek veya google da sıralamaya girmek gibi bir iddianız yoksa sadece kartvizitinize yazacağınız ve www ile başlayan alan adınız ile ulaşabileceğiniz tanıtım amaçlı web sitesini sadece alan adi ve 30TL ile 100TL lik hostinge ekleyeceğiniz ücretsiz wordpress teması ile max 150TL ödeyerek tanıtım amaçlı web sitesi sahibi olabilirsiniz. Fakat bu web sitesinden tanıtımdan başka bir şey beklemeniz söz konusu değildir. ortalama işletmeniz, ürünleriniz, ve iletişim bilgileriniz yeterli olacaktır. Tanıtım amaçlı web sitelerinin bir diğer amacı ürünlerinize belirli bir sayıda gösteren bir elektronik kartvizit olarak kullanabilmenizdir.

Fakat bu gibi tanıtım amaçları web sitelerinde çok fazla özellik olmadığı için eğer istekleriniz veya bir web sitesinden beklentiniz zaman içerisinde değişirse, web sitenizinde değişmesi gerekecek ! buda size yeniden maliyet veya eski web sitenizin kaybolarak yerine yenisi ile yeniden masraf açabilir, Çünkü bu sitelerde herhangi bir ürün satmanız veya extra sayfa eklemeniz mümkün değildir. Seo veya E-ticaret gibi özelliklerde mevcut değildir. eğer işinizi büyütmek istemeyen biriyseniz fazladan para harcamak yerine tanıtım amaçlı bir web sitesi ile sabit şekilde internet ortamında sadece alan adınızı ( www............com ) yazarak herkes size ulaşabilir. 

Ecd Plus ile tanıtım amaçlı web sitesi yapılabilir fakat özellik olarak tanıtım web sitesinden fazlası olacağı için ihtiyaçlarınız değişsede web siteniz extra harcama yapmadan değişebilir.