İsminden anlaşıldığı gibi ticari amaçlar üzerine kurulan e-ticaret web sitesi, tamamen sanal ortamda ticaret yapmak isteyen kişilere özel kriterler barındıran bir sanal mağazadır. Klasik ticarette artık günümüzde avm ve mağazaların yerini bugünden almaya başlayan sanal mağazalar kullanıcılarına hem özgür alışveriş yapma imkanı sunmakta , hemde satın aldığınız ürünlerini kapınıza kadar teslim etmektedir. Buda çalışan insanların alışverişte harcadığı boşa giden zamanından tasarruf yapmasını sağladığı için e-ticaret web sitesi oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Ticaret ilk para ile başlamadı, Kullandığımız ticaret yüzyıllar öncesinden önce TAKAS TİCARETİ olarak başladı, elinde bulgur olan arpa ile takas etti,arpayı verip un alarak mısır ile takas etti, sonrasında sacede bulunduğu yerdeki ürünler takas edilebildiği için DEVE İLE TİCARET başladı, ve ürünler bir diğer il/ülkedeki ürünler ile takas edilmeye başladı. Bu yorucu ve maliyetliydi özellikle paranın ortaya çıkmasının ardından herşey satın alınabilir hale geldi, bu yüzden o ülkeden getirilen ürünler SABİT MEKAN TİCARETİ ile dükkanlarda sergilenmeye başladı, Fakat insanlar her ürün için farklı yerlere gitmek zorunda kalıyordu. Bu yüzden hızla bu işletmelerin yerini AVM MAĞAZACILIK TİCARETİ getirildi ve müşterilerin herşeyi tek biryerde bulup satın alması sağlandı, bu süreçde insanlar mevcut işlerine daha fazla zaman ayırır oldular, bu yüzden artık ürünlerin müşterinin ayağına gitmesi gerekiyordu hemen yeni bir yöntem keşfedilerek insanları saniyede birbirine bağlayan teknoloji kullanılarak E-TİCARET WEB SİTESİ hizmetleri kurulmaya başlandı, artık aradığımız herşeyi istediğimiz heryerden internete bağlanarak sipariş verebilir hale geldik, Başlangıçda bu ticari modeli kötüye kullananlar olsada e-ticaret sanal mağazacılığın önüne geçemediler ve artık günümüzde dev bir söktör haline dönüştü, aslında buda insanların paralarını sürekli tüketen üretmeden harcayan tüketim topluluğu haline dönüştürdüğü ve için bilinçli ve akıllı tüketicilerin birçoğu bugünden NETWORK MARKETİNG TİCARET sitemine geçmeye karar verdi, şimdilerde herkes tarafından tam olarak bilinen bir ticaret olmasada geleceğin ticareti bu olacak, (Network marketing ticaretin olduğuna başka bir makalede değineceğim).

E-ticaret web sitesi herkes için vardır, ticareti bilen veya öğrenmek isteyen herkes için müşteri kitlesini mevcut işletmeye göre 100 e hatta 1000e katlayan bir pazara açılmanızı sağlar hatta bu pazarda bir anda dev olmanız an meselesidir. tabi bu farkı yaratan şey sizin e-ticaret web sitesi ile ne sattığınıza da bağlıdır. 

E-TİCARET WEB SİTESİ NASIL KURULUR?

E-ticaret web sitesi bilindiği gibi web sitesi üzerinden satış ile yapıldığı için öncelikle ihtiyacınız olan şey e-ticaret alt yapısına sahip bir web sitesidir. Yani her web sitesi ile ticaret yapamazsınız. E-ticaret web sitesi nasıl kurulur bilmiyorsanız, anlamadığınız bir iş ile ilgili sermaye koyup dükkan açmanıza benzer ve siz verimli olmadığınız için işi bilen kişilere muhtaç olarak bu işletmeyi açabilirsiniz. öncelikle güvenli, kolay gezinebilen, sıralı ürünlerin olduğu, uygun fiyatlı ürünler ile ort. 1000TL ile 80.000 TL arasında özelliklerine göre değişen e-ticaret siteleri mevcut, bunları birbirinden ayıran özellikleride yok değil kısaca her 2 web sitesi aynı işi görmez, sizin potansiyelinize bağlı olarak değişebilir. Fakat herşeyden önce kontrolün sizde olduğu bir sanal mağaza açmanızı tavsiye ederim. yoksa 3 kuruş para kazanırken bir anda siteniz ortadan kaybolabilir :) Bu konuda Tamamen türkçe olan ve içerisinde siz öğrenene kadar ücretsiz eğitim veren firmaları araştırmanızı tavsiye ederim. Sonuçta sanal pos bağlantılarınız veya ürünlerinizi riske atmaya değmez. Bu konuda ECD Plus Builder'a entegre edilebilen EASY SHOP  paketini 14 gün deneyebilir memnun kalmazsanız paranızı geri iade alabilirsiniz. Başlangıçta sadece web sitesi maliyeti ile başlayarak birbirinden bağımsız ve işletmeniz büyürken size extra masraf çıkarmayacak easyshop özellikleri ile sanal ortamda e-ticaret web sitesi ile satış yapmanın keyfini çıkarın.